Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı bir birim olarak faaliyetlerini sürdüren Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kurduğu ilişkileri rektörlük adına yürüterek kamuoyu ile karşılıklı bilgi akışı sağlamaktadır.

AGÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü kurumsal kültüre bağlı olarak, basın-yayın kuruluşlarıyla olumlu diyaloglar geliştirerek, kurumu ve hizmetlerini anlatan halkla ilişkiler çalışmalarını etkin, doğru ve zamanında gerçekleştirmekte, kamuoyuna üniversitenin çalışmalarıyla ilgili sağlıklı bilgi vermektir.

Ağırlıklı olarak bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikleri uygun bir dile çevirerek, fotoğraf ve görüntüleri sağlıklı bir şekilde kamuoyu ile paylaşmaktadır. Günlük olarak basında üniversitemiz ile ilgili çıkan haber içeriklerinin derlenmesi üniversitemiz ile ilgili medyada çıkan haberlerin takibi ve arşivlenmesi çalışmalarını yapmakta ayrıca ‘Ziyaretçi Ofisi’ ile de okullar başta olmak üzere üniversite adaylarına, üniversitemizin daha iyi tanıtılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Üniversitemize yapılacak Bilgi Edinme (BİMER) başvurularının takibi, bilgi ve belgelere erişimin zamanında sağlanabilmesi ve koordinasyonu da müdürlüğümüz bünyesindedir.

Ulusal ve uluslararası medya ile güçlü ilişkiler kurmayı ve hedef kitleyle karşılıklı iletişimi sürdürmeyi amaçlayan proaktif bir birim olmayı hedeflemektedir.

AGÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Ekibi

Selçuk Yıldız Selçuk Ünlü Fatma Çatkaya
Şube Müdürü Sosyal Medya, Bimer Ziyaretçi Ofisi

 

 

Mehmet Şimşek Yakup Coşkun   Nur Dirgenali
Kameraman Tonmaister   Grafik Tasarım